top of page

KURUMSAL EĞİTİMLER

Hazine Eğitim iş dünyasına eğlenceli, farklı ve bütüncül bakış açısıyla özgün eğitim modelleri sunar.
Eğitimlerin çoğu online ortama adapte edilmiştir
kalp.jpeg
ŞEFKATLİ İLETİŞİM

İş yaşamında ve hayatın her aşamasında yaşadığımız iletişim hatalarının nedeni genellikle hem kendimize hem de çevremize şefkat gösteremememizdir.
Marshall B. Rosenberg'in Şiddetsiz İletişim metodundan da faydalanarak iletişimde bizi şiddete sürükleyen nedenlere bakıyoruz.
 
Katılımcının eğlenceli uygulamalarla iletişim hatalarını öğrenmesi, duygu farkındalığı kazanması, iletişim kazalarının nedenlerini analiz etmesi, hem kendinin hem karşısındakinin ihtiyaçlarını önemsemeyi öğrenmesi, kendiyle ve çevresiyle şefkatli bir iletişim kurması hedeflenmiştir.
smile%20(1)_edited.jpg
SAĞLIKLI YETİŞKİN YANIMIZI GÜÇLENDİRME UYGULAMALARI

 
Bu eğitim programı, Şema Terapi’nin bilimsel olarak kanıtlanmış bilgi birikimine, insanın sorunlarını anlamada ve çözmede geliştirdiği gücüne dayanılarak hazırlanmıştır. 

Çalışanların birlikte üretme koşullarında yaşadıkları problemlerin kişisel psikolojik nedenleri hakkında farkındalık geliştirmeleri ve çözüm odaklı yaklaşım geliştirmeleri uygulamalar ile sağlanır.
ağaş.jpeg

OYUN: BAĞ KURMANIN EN KOLAY YOLU

Covid sonrası dönem, insanlar arası bağın her şeyden önemli olduğunu anlamamızı sağladı. İş dünyası çalışanları ve gelecek ile bağ kurabilmek için integral eğitim yaklaşımlarına yönelmeli.
 
BİZ'DE BEN: TAKIM  OLMAK
Bir ekibin parçası olmak için kendi özgünlüğümüzden feragat etmemize gerek yoktur.  Ancak kendi değerini onurlandıran bireylerden oluşan bir grup artı değer kazanıp TAKIM olabilir.
Gerçek bir TAKIM bireyselliğinden çok takımın varlığını önemseyen kişilerden oluşur.
PAFF_051217_creativitymeditation-609x419
YARATICILIKLA BULUŞMA

Hepimizin içinde saklı bekleyen ürkek bir yaratıcılık var. Problem çözme becerilerimizin ana kaynağı bu yaratıcı yanımız. Dramatik oyun ve doğaçlamalarla biraz zorlanıp sınırlarımızı aşacağız.

Katılımcının neşe ile eğlenerek nörolojik yeteneklerini öğrenmesi, yaratıcılığını aktive etmek için kendine bir yol haritası çizmesi, problem çözme yeteneklerini geliştirmesi ve realitenin başka bir cephesini fark etmesi hedeflenmiştir.
YUVARLAK MASA TEKNİKLERİ
YUVARLAK MASA TEKNİKLERİ

“Yuvarlak masa, bir akademik tartışma biçimidir. Katılımcılar tartışılacak belli bir konuda anlaşırlar. Yuvarlak masa, tartışmalarının çember yapısı nedeniyle herkese eşit katılım hakkı verir.” 

Modern terminolojide “yuvarlak masa” farklı sosyal, politika, iş ve kültür gruplarının ortak bir çıkar konusunda çözüme varmadaki karar verme sürecine verilen genel bir addır. Yuvarlak katılımcıların birbirini dinleme ve ortak bir probleme en verimli çözümü bulma kapasitelerini artırır.

3f6d958ce75b0e6b6bc5e3be178a28c3.jpg
ÖZGÜR NEFES
ETKİLİ SES VE GÜZEL KONUŞMA

Topluluk karşısında konuşma kaygısı, anlatmak istediklerimizin önüne geçtiğinde, biri bize el uzatsın isteriz.

Kişisel konuşma becerisi kazanmak ve sunumumuzu organize etmek aslında sandığımızdan kolaydır.

Grup halinde doğru nefes, doğru ses ve doğru artikülasyon temrinleri yaparken çok eğleniyoruz.
Olimbera9.jpg
DOĞADA SES VE NEFES TERAPİSİ

İstanbul'a 2 saat uzaklıkta ağaçlar ve meyve bahçeleri arasında modern bir workshop mekanında bir gün geçirerek hem küçük bir hava değişikliği yapacağız hem de kendimizi geliştireceğiz.

Doğal nefesi doğada çimenlerin üzerinde keşfedeceğiz. Özgür sesimizi keşfedip önümüzdeki vadiyi çınlatacağız. Oyunlarla eğlenip meditasyonlar ile derin dinleme çalışacağız. Üstelik şahane bir menü ile minik bir kaçamak yapacağız.
WhatsApp Image 2020-07-15 at 14.57.52.jp
ŞİRKET TİYATRO KULÜBÜ

Şirket çalışanının ihtiyaç duyduğu tüm kişisel gelişim ve ekip içi uyum eğitimlerini özgün, eğlenceli ve yaratıcı bir ortak üretim sürecinde edinmesini hedefler.

Dramanın birleştirici gücü iş ortamına da yansır.
 
Şirket, TAKIM RUHUnu yaratmanın yanısıra sonuçta kaliteli bir OYUNa sahip olur.
BİLİNÇLİ FARKINDALIK
balık.jpg
BİLİNÇLİ FARKINDALIK

'Neden buradayım?' hepimizin aklını karıştıran bir sorudur. Varlığını, yaşam amacını ve gerçek isteklerini farkına varmak her bireyin potansiyelini gerçekleştirmesi için vazgeçilmezdir.

Mindfulness, yani bilinçli farkındalık hali, varlığımızın mevcudiyetini genişletir.
Algımızı potansiyelinin en üstüne yakın bir hale taşır.
BİRE BİR DESTEK
chess_by_hongfeng.jpg
İş yaşamında ya da sosyal hayatınızda tekrar eden ve aşamadığınız engeller için size özel sorun çözümlerine ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz.

Belki de sizin için çok önemli bir sunum için yardıma ihtiyacınız var. Profesyonel bir destek alarak çözümü kolaylıkla keşfedebilirsiniz.

Bire bir ders yahut destek taleplerinizi bize telefon ya da mail yoluyla iletebilirsiniz.
bottom of page