top of page

EĞİTMENLER

serp kopyaSB.jpg

SERPİL GÖRAL

OYUNCU, EĞİTMEN

YÖNETMEN, OYUNCU KOÇU

2004'te Ankara Üniversitesi D.T.C.F. Tiyatro Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı’ndan birincilikle mezun oldu. 

2006'da Bahçeşehir Üniversitesi'nde Oyunculuk Yüksek Lisansını tam burslu olarak tamamladı.

2005 yılından bugüne kadar farklı kurumlarda eğitmenlik, oyunculuk eğitmenliği ve yönetmenlik yaptı.

2009'dan beri birçok heterojen ekiple çalışarak birçok oyun yönetti.

2013'ten bu yana Şirket Tiyatro Kulübülerini ve bir çok şirket grup eğitimini yönetti.

Velhasılı, birbiriyle ilgisiz gibi görünen farklı sosyo-kültürel çevreleri birleştiren ve birlikte üretmelerini sağlayan takım olma-grup eğitimleri verdi. Somut sonuçlarına şahit oldu.

Birçok oyuncuya ve birkaç yapım şirketine dizi ve sinema projeleri için oyuncu koçluğu yaptı.

Birçok kişiye oyunculuk ve iletişim problemleri aşmak odaklı birebir eğitimler verdi.

​​

1998'dan bu yana birçok tiyatroda oyuncu olarak çalıştı.

2006'dan bu yana Tv projelerinde seslendirme ve oyunculuk yaptı.

2007'den bu yana bazı sinema filmlerinde oynadı.

 

Halen başta kendisi olmak üzere herkesin birbiriyle bağ kurmayı başarması üzerine çalışmalar yapmaya niyet geliştiriyor.

Sevinç foto_edited.jpg

SEVİNÇ GÖRAL ALKAN

DR. KLİNİK PSİKOLOG
ISST ŞEMA TERAPİSTİ, EĞİTMENİ, SÜPERVİZÖRÜ
EFPA EUROPSY PSİKOTERAPİSTİ

1999 yılında ODTÜ Psikoloji Bölümü'nden onur derecesiyle mezun oldu.

2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamladı.

2010 yılında ODTÜ Klinik Psikoloji'de doktora programını tamamladı.

Doktora tezinde 'Eşler Arası İlişkilerde Yansıtmalı Özdeşim, Erken Dönem Ebeveynlik Deneyimleri, Şemalar, Şema Kimyası ve Eş İlişkisi Sorunları' konusunda çalıştı.

 

International Society for Schema Therapy (ISST) yani Uluslararası Şema Terapi Birliği'ne kayıtlı ileri düzey Şema Terapisti, Eğitmeni ve Süpervizörüdür.

Ayrıca Avrupa Psikoloji Birliklerine (EFPA) kayıtlı lisanslı psikolog ve psikoterapistdir.

Klinik Psikolog ve Psikoterapist olarak; depresyon, kaygı bozuklukları, kişilik bozuklukları, çocukluk ve yetişkinlik çağı travmaları, ilişki problemleri, bedensel sağlık sorunlarına destek, kendine güven ve benlik imgesi sorunları gibi genel bir kapsamda 18 yıllık bir deneyime sahiptir. Yetişkin, aile ve eş terapisi üzerine uzmanlaşmıştır.

Klinik çalışmalarını Rotterdam ve Amsterdam'dan yüzyüze ya da online görüşmeler yaparak Türkçe ve İngilizce dillerinde sürdürmektedir.

Klinik çalışmaların yanı sıra, psikolog ve terapistlerin meslek içi eğitimlerinde eğitmen ve süpervizör olarak çalışmaktadır.

Alanında bilimsel araştırma ve yayın etkinliklerini sürdürmektedir. Ayrıca Şema Terapi yayınlarının Türkçe’ ye kazandırılmasında çevirmenlik ve editörlük çalışmaları yapmaktadır.

Bütüncül sağlık, kişisel gelişim ve Şema Terapi üzerine eğitim vermektedir.

 

Batı temelli bilimsel psikoterapiyi, Doğu bilgeliği ile entegre etmeye çalışarak bütüncül bir anlayışla insana ve sorunlarına yaklaşmaktadır. 

Kendi kişisel gelişim sürecinde edindiği alternatif tedaviler, mindfulness, meditasyon, Chi Gong, Tai Chi üzerine bilgi ve deneyimlerini, psikoterapi alanına bütünleştirerek çalışmakta; bu bağlamda gruplara sağlıklı yaşam, bütüncül sağlık, ruhsal gelişim temelinde eğitimler vermektedir.

 

Evli ve bir çocuk annesidir. Varlığını, yaptığı işte ve yaşamında, insanlara ve insanlığa katkı sağlama bilinci ile birleştirmek için gayret gösteren bir öğrenme sürecinin öğrencisidir.

Salih_Gu%C3%8C%C2%88lbay_Foto_edited.jpg

SALİH GÜLBAY

PSİKOLOG 
MÜZİK TERAPİSTİ

2017 yılında Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nü bitirdi.

Dünya genelinde birçok farklı projede zihinsel ve fiziksel engellerle yaşamını sürdüren, çeşitli travmalar sonrası stres bozukluğu yaşayan çocuk, ergen ve yetişkin bireyler ve yaşlılarla çalışıp çeşitli deneyimler elde ettikten sonra müzik ve psikolojiyi birlikte kullanılması gereken araçlar olarak görmeye başladı.

Yıllardır ilgi alanı olan müziği, sağlık üzerine olan etkilerini kendisinde ve çevresinde farketmesinin ardından, müzik ve sağlık alanındaki kişisel çalışmalarının üzerine bir de Müzik Terapisi Uzmanlığı eklemeye karar verdi.

Barselona Katalan Konservatuarı'nda bu alandaki çalışmalarına ve daha fazlasını öğrenmeye devam etmektedir.

Müzik Terapisi sayesinde yaratıcı ve samimi bir süreç içerisinde danışanları/katılımcıları kendi güçlerini ve kendi şarkıyla tanıştırmayı amaç edinmiştir.

Aynı zamanda toplumda Müzik Terapi alanında farkındalık yaratmak niyetindedir. 

Halen müzik terapisi seansları, grup meditasyonları, birebir nöral uyarım müzik terapisi ve yine birebir şarkı üretimi ve prodüksiyona dayalı online müzik terapisi hizmeti vermeye devam etmektedir.

 

bottom of page